3. GREEN APPLE ÖDÜLÜ

ÇEŞME MARİNA

3. GREEN APPLE ÖDÜLÜ

3. GREEN APPLE ÖDÜLÜ

3. GREEN APPLE ÖDÜLÜ

IC Çeşme Marina, Londra’da gerçekleştirilen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Uluslararası Şampiyon olarak bir kere daha Yeşil Elma ödülünün sahibi oldu.

IC Çeşme Marina; Çeşme Sahil Güvenlik ve İlçe Tarım işbirliğiyle sürdürmekte olduğu deniz patlıcanı projesiyle, kaçak avlanan 2500’den fazla deniz patlıcanının doğal ortamlarına dönmesine katkı sağlıyor ve aynı zamanda adeta birer organik süpürge görevi gören bu canlıların marina suyu kalitesinin de arttırılmasına imkan tanıyor.

Derin Doğa Dalış Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen Kalamar Yuvası Projesiyle Çeşme Marina, kalamarların doğal yaşam ortamında gelişmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Ayrıca bir dönüşüm projesi olarak hurda demirlerden resif elde eden Çeşme Marina, Yapay Resif Projesi ile sualtı canlılarına yaşam alanı sağlıyor. IC Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin aldıkları ödül ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Green Apple Uluslararası Şampiyonluğu, Çeşme Marina’nın genel anlamda 8’inci, çevre konusunda ise hak kazandığı 3’üncü  ödül. Bu ödül nedeniyle büyük gurur duyuyoruz. Mevcut projelerimiz ile hem marina ziyaretçilerimize hem de tekne sahiplerimize karada ve denizde çevreye karşı duyarlılığımızı aktarmayı, aynı zamanda diğer marinalara örnek olmayı hedefliyoruz. 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız yeni projeler ile sualtı canlılığını arttırarak çevreye fayda sağlamaya devam edeceğiz.


Kategori

Ödüllerimiz

Adres

Telefon

Web sayfası

-

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5