EAYK

ÇEŞME MARİNA

EAYK

EAYK-ÇEŞME MARİNA ATATÜRK KUPASI

EAYK-ÇEŞME MARİNA ATATÜRK KUPASI

Eayk-Çeşme Marina Atatürk Kupası 13-14 Kasım’da Çeşme Marina’da Gerçekleşti

EAYK – Çeşme Marina tarafından düzenlenen yılın son 2 yarışından ilki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü haftasına ithafen “Eayk-Çeşme Marina Atatürk Kupası” adıyla Çeşme Marina’da gerçekleşti.

13-14 Kasım tarihlerinde gerçekleşen yarışlarda 7 Destek, 21 IRC sınıfı tekne yarıştı. EAYK-Çeşme Marina Komodoru Akif Sezer, “Geçtiğimiz kış sezonunda pandemi sebebiyle ertelenen birçok yarışın ardından, bir arada olmak tüm ekiplerimiz için moral yükseltici oldu. Pandemi dönemiyle whatsapp grubu üzerinden yapmakta olduğumuz brifinglerimizi tekrar açık havada sosyal mesafemizi koruyarak ilk defa bu yarış ayağında gerçekleştirdik. “ diye belirtti. Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin,  “Katılımın yüksek olduğu Atatürk Kupası’nda sabırla bekleyen ve rüzgar elverdiğince yarışan ekipleri yeniden bir arada görmek bizi çok mutlu etti. Kararsız hava şartlarında start hattı ve parkur oluşturmak için çalışan hakem heyetimiz ve marina personelimiz başta  olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve kupa töreninin gerçekleşeceği bir sonraki yarışta sayının daha da artacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Yarışın ilk günü, uzun zaman sonra sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştirilen ilk açık hava brifing ardından, yarışçılar havayı beklemek üzere parkura çıktılar. Hava koşullarının elvermesini bekleyen tekneler rüzgar durumunun değişmesi ile 13:30’da start aldılar. Fakat devamında yetersiz rüzgar sebebiyle ve Hakem kurulunun kararıyla yarış abondene edildi. Parkur dönüşü Çeşme Marina Kepler Marin’de gerçekleşen kokteylde bir araya gelen ekipler, her ne kadar yarışsız tamamlanan bir gün olsa da keyifli anlar geçirdiler.

İkinci gün düşük hava şartlarında tekrar parkurda yerini alan tekneler 3,5 saat süren beklemenin ardından A2 sosis rotada tek yarış yaparak günü tamamladılar. IRC-A1 sınıfında ESHQUA, IRC-A2 sınıfında CYGNUS, IRC-A3 sınıfında YEDİÇERİLER, IRC-B sınıfında BILICRA-SHAKARA, Destek Sınıfında DEFNE teknesi birinci oldu.  Atatürk Kupası yarışlarının birincileri, kupalarını 18-19 Aralık’ta gerçekleşecek ödül töreninde alacaklar.

*Yarış fotoğrafları Emre Tazegül tarafından çekilmiştir.

 


-

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5